ASD-A2-1F43-E ASDA-A2 series
sku: ASD-A2-1F43-E
Є в наявності
103 327 UAH
Brand: Delta Electronics
Series: ASDA-A2
Power: 15.0 kW
servo_type: servodrive
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Delta Electronics |
| Series | ASDA-A2 |
| sku | ASD-A2-1F43-E |
| Power | 15.0 kW |
| Current | 38.20 A |
| Number of phases/input voltage | 3-ф/380В V |
| DI | 8 |
| AI | 2 |
| DO | 5 |
| AO | 2 |
| Encoder resolution | 20 бит |
| Structure | RS-232, RS-485, EterCAT, E-cam |
| rezistor | Option |
| Dimensions | 212х231х381 |
| Programming | ASDASoft |
| servomotor | {"ECMA-L1221F_S","(S"55mm)"} |
| revs | 1500 |
| servo_type | servodrive |
Documentation. ASDA-A2 series ( ASD-A2-1F43-E )
Product Reviews
1
�
Сергій К.
Взяли цей сервопривід Delta ASDA-A2 на 15кВт для модернізації нашого фрезерного ЧПУ. Привід справляється з навантаженнями на ура. 20-бітний енкодер дає реально високу точність позиціонування, це було критично для нас. Підключення по EtherCAT працює стабільно, інтеграція пройшла без проблем. Налаштовувати через ASDASoft зручно, тюнінг зробили швидко. Для такої потужності та точності, це дуже гідний варіант. Delta як завжди, якість за розумні гроші.
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
ASDA-A2 series ( ASD-A2-1F43-E )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ASD-A2-1F43-E, series ASDA-A2 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy ASDA21F43E
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ASD-A2-1F43-E only high quality at affordable prices. Guarantee.
ASD-A2-1F43-E