ASD-A2-1B43-L ASDA-A2 series
sku: ASD-A2-1B43-L
Є в наявності
45 476 UAH
Brand: Delta Electronics
Series: ASDA-A2
Power: 11.0 kW
servo_type: servodrive
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Delta Electronics |
| Series | ASDA-A2 |
| sku | ASD-A2-1B43-L |
| Power | 11.0 kW |
| Current | 28.10 A |
| Number of phases/input voltage | 3-ф/380В V |
| DI | 8 |
| AI | 2 |
| DO | 5 |
| AO | 2 |
| Encoder resolution | 20 бит |
| Structure | RS-232, RS-485 |
| rezistor | Option |
| Dimensions | 212х231х381 |
| Programming | ASDASoft |
| servomotor | {"ECMA-L1221В_3","(3"42mm)"} |
| revs | 1500 |
| servo_type | servodrive |
Documentation. ASDA-A2 series ( ASD-A2-1B43-L )
Product Reviews
1
�
Олег К.
Давно працюю з різними сервоприводами, але цей Delta ASDA-A2 11 кВт дуже порадував. Поставили на наш фрезерний верстат замість старого приводу. Точність з енкодером 20 біт – це просто щось, вісь тримає відмінно. Живиться від 380В, все як треба. Налаштовував через ASDASoft, все зрозуміло, тюнінг пройшов швидко. Реально відчувається запас потужності. Для ЧПУ це те, що треба. Раніше був Schneider, але цей Delta не поступається по функціоналу, а по ціні набагато привабливіше вийшло.)
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
ASDA-A2 series ( ASD-A2-1B43-L )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ASD-A2-1B43-L, series ASDA-A2 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy ASDA21B43L
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ASD-A2-1B43-L only high quality at affordable prices. Guarantee.
ASD-A2-1B43-L