ASD-A2-1023-U ASDA-A2 series 1KW
sku: ASD-A2-1023-U
Є в наявності
11 521 UAH
Brand: Delta Electronics
Series: ASDA-A2
Power: 1.0 kW
servo_type: servodrive
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Delta Electronics |
| Series | ASDA-A2 |
| sku | ASD-A2-1023-U |
| Power | 1.0 kW |
| Current | 7.30 A |
| Number of phases/input voltage | 3-ф/220В V |
| DI | 8 |
| AI | 2 |
| DO | 5 |
| AO | 2 |
| Encoder resolution | 20 бит |
| Structure | RS-232, RS-485, E-Cam |
| rezistor | Встроенный |
| Dimensions | 180+70х65х173 |
| Programming | ASDASoft |
| servomotor | ECMA-С11010_S,(S=22mm),ECMA-Е11310_S,(S=22mm),ECMA-G11309_S,(S=22mm) |
| revs | 3000/2000/1000 |
| servo_type | servodrive |
Documentation. ASDA-A2 series 1KW ( ASD-A2-1023-U )
Product Reviews
1
�
Сергій, інженер ЧПУ
Працюю з серією Delta ASDA-A2 давно, і цей привід на 1 кВт (ASD-A2-1023-U) в черговий раз показав себе з кращого боку. Замінював старий сервак на фрезері. Точність з енкодером 20 біт реально відчувається, верстат став працювати набагато плавніше, без ривків. Підключення через RS-485 без проблем. Вбудований резистор для мене плюс, не треба окремо шукати. Програма ASDASoft теж норм, швидко все налаштував. За свою ціну і якість Delta – оптимальний вибір, особливо для такого обладнання
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
ASDA-A2 series 1KW ( ASD-A2-1023-U )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ASD-A2-1023-U, series ASDA-A2 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy ASDA21023U
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ASD-A2-1023-U only high quality at affordable prices. Guarantee.
ASD-A2-1023-U