ASD-A2-0723-F ASDA-A2 series
sku: ASD-A2-0723-F
Є в наявності
31 638 UAH
Brand: Delta Electronics
Series: ASDA-A2
Power: 0.7 kW
servo_type: servodrive
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Delta Electronics |
| Series | ASDA-A2 |
| sku | ASD-A2-0723-F |
| Power | 0.7 kW |
| Current | 5.10 A |
| Number of phases/input voltage | 3-ф/220В V |
| DI | 8 |
| AI | 2 |
| DO | 5 |
| AO | 2 |
| Encoder resolution | 20 бит |
| Structure | RS-232, RS-485, DMCNET |
| rezistor | Встроенный |
| Dimensions | 180+70х65х173 |
| Programming | ASDASoft |
| servomotor | ECMA-С10807_S,(S=19mm),ECMA-G11306_S,(S=22mm) |
| revs | 3000/1000 |
| servo_type | servodrive |
Documentation. ASDA-A2 series ( ASD-A2-0723-F )
Product Reviews
1
�
Володимир, інженер-конструктор
Для нашого нового фрезера шукали надійні сервоприводи, що мають добру точність. Обрали Delta Electronics ASDA-A2-0723-F 0.7 кВт. Працює від 3-фазної мережі 220В. Вже знайомий з Delta, це завжди збалансоване рішення по грошах і функціоналу. Роздільна здатність енкодера в 20 біт дає потрібну плавність та точність позиціювання, що дуже важливо для фінального виробу. Вбудований резистор, а це економить місце в шафі керування. Софт ASDASoft зрозумілий, підключення по RS-485 було просте. Загалом, сервак себе показує добре, верстат "літає".
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
ASDA-A2 series ( ASD-A2-0723-F )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ASD-A2-0723-F, series ASDA-A2 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy ASDA20723F
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ASD-A2-0723-F only high quality at affordable prices. Guarantee.
ASD-A2-0723-F