ASD-A2-0423-F ASDA-A2 series
sku: ASD-A2-0423-F
Є в наявності
45 598 UAH
Brand: Delta Electronics
Series: ASDA-A2
Power: 0.4 kW
servo_type: servodrive
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Delta Electronics |
| Series | ASDA-A2 |
| sku | ASD-A2-0423-F |
| Power | 0.4 kW |
| Current | 2.60 A |
| Number of phases/input voltage | 3-ф/220В V |
| DI | 8 |
| AI | 2 |
| DO | 5 |
| AO | 2 |
| Encoder resolution | 20 бит |
| Structure | RS-232, RS-485, DMCNET |
| rezistor | Встроенный |
| Dimensions | 170+70х45х173 |
| Programming | ASDASoft |
| servomotor | ECMA-C10604_S,(S=14mm),ECMA-C10804_7,(7=14mm),ECMA-Е11305_S,(S=22mm),ECMA-G11303_S,(S=22mm) |
| revs | 3000/2000/1000 |
| servo_type | servodrive |
Documentation. ASDA-A2 series ( ASD-A2-0423-F )
Product Reviews
1
�
Валентин К., Інженер-ЧПУ
Поставили цей Delta ASDA-A2 на фрезерний ЧПУ верстат. Що можу сказати, 0.4 кВт потужності цілком вистачає для невеликої осі, а 20 біт енкодер дає дуже пристойну точність. Працює стабільно, від 3-фаз 220В. Сподобалось, що вбудований резистор, не треба додатково щось докупляти і монтувати. Софт ASDASoft зрозумілий, налаштовується все без зайвих танців. Інтегрувати по RS-485 було простіше, ніж думав. Задоволений результатом.
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
ASDA-A2 series ( ASD-A2-0423-F )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ASD-A2-0423-F, series ASDA-A2 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy ASDA20423F
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ASD-A2-0423-F only high quality at affordable prices. Guarantee.
ASD-A2-0423-F