MD2S-150T-ND Variable Frequency Drive POWERDRIVE MD2S 110.0kW 3-ф/380
sku: MD2S-150T-ND
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Control Techniques
Series: POWERDRIVE MD2S
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 220 A
IP protection level: 21
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| brand | Control Techniques |
| Series | POWERDRIVE MD2S |
| sku | MD2S-150T-ND |
| Main Power | 110.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 220 A |
| Maximum output frequency | 590 Hz |
| Product weight | 225 kg |
| IP protection level | IP21 |
| EMC filter | Available |
| Height | 2160 mm |
| Width | 400 mm |
| Depth | 600 mm |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
SIMILAR MD2S-150T-ND GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive POWERDRIVE MD2S 110.0kW 3-ф/380 ( MD2S-150T-ND )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for MD2S-150T-ND, series POWERDRIVE MD2S from manufacturer Control Techniques
.
Buy MD2S150TND
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
MD2S-150T-ND only high quality at affordable prices. Guarantee.
MD2S-150T-ND