F300-03400104A10 Variable Frequency Drive POWERDRIVE F300 4.0kW 3-ф/380
sku: F300-03400104A10
Клікніть для збільшення
Control Techniques
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Control Techniques
Series: POWERDRIVE F300
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 10 A
IP protection level: 21
  • Characteristics
  • Reviews (0)
brand Control Techniques
Series POWERDRIVE F300
sku F300-03400104A10
Main Power 4 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 10 A
Maximum output frequency 550 Hz
Product weight 2 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 382 mm
Width 83 mm
Depth 200 mm
Braking module Option
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR F300-03400104A10 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive POWERDRIVE F300 4.0kW 3-ф/380 ( F300-03400104A10 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for F300-03400104A10, series POWERDRIVE F300 from manufacturer Control Techniques . Buy F30003400104A10 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy F300-03400104A10 only high quality at affordable prices. Guarantee. F300-03400104A10