R911343451 Bosch electric motor, b5/v1 series, 75kW, speed mouth 1480rpm
sku: R911343451
Reference price
0 UAH
brand: Bosch Rexroth
Power: 75.0 kW
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| brand | Bosch Rexroth |
| Series | B5/V1 |
| sku | R911343451 |
| Number of revolutions | 1480 rpm |
| Power | 75.0 kW |
| cos ϕ | 0.87 |
| U | 380/660В |
| Number of phases | 3 |
| Rated current | 134. |
| efficiency | 94.0% |
| heigh_rotation | 280 |
| Number of poles | 4 |
| IP degree of protection | IPIP55 |
| Weight | 592 |
This page contains information about
Bosch electric motor, b5/v1 series, 75kW, speed mouth 1480rpm ( R911343451 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for R911343451, series B5/V1 from manufacturer Bosch Rexroth
.
Buy R911343451
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
R911343451 only high quality at affordable prices. Guarantee.
R911343451