R911341162 Bosch electric motor, b5/v1 series, 7.5kW, speed mouth 1460rpm
sku: R911341162
Reference price
74 274 UAH
brand: Bosch Rexroth
Power: 7.50 kW
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| brand | Bosch Rexroth |
| Series | B5/V1 |
| sku | R911341162 |
| Number of revolutions | 1460 rpm |
| Power | 7.50 kW |
| cos ϕ | 0.82 |
| U | 380/660В |
| Number of phases | 3 |
| Rated current | 15.0 |
| efficiency | 89.0% |
| heigh_rotation | 132 |
| Number of poles | 4 |
| IP degree of protection | IPIP55 |
| Weight | 62 |
This page contains information about
Bosch electric motor, b5/v1 series, 7.5kW, speed mouth 1460rpm ( R911341162 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for R911341162, series B5/V1 from manufacturer Bosch Rexroth
.
Buy R911341162
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
R911341162 only high quality at affordable prices. Guarantee.
R911341162