R911340640 Bosch electric motor, b5/v1 series, 2.2kW, speed mouth 1440rpm
sku: R911340640
Reference price
23 976 UAH
brand: Bosch Rexroth
Power: 2.20 kW
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| brand | Bosch Rexroth |
| Series | B5/V1 |
| sku | R911340640 |
| Number of revolutions | 1440 rpm |
| Power | 2.20 kW |
| cos ϕ | 0.78 |
| U | 220/380В |
| Number of phases | 3 |
| Rated current | 4.60 |
| efficiency | 85.0% |
| heigh_rotation | 100 |
| Number of poles | 4 |
| IP degree of protection | IPIP55 |
| Weight | 26 |
This page contains information about
Bosch electric motor, b5/v1 series, 2.2kW, speed mouth 1440rpm ( R911340640 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for R911340640, series B5/V1 from manufacturer Bosch Rexroth
.
Buy R911340640
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
R911340640 only high quality at affordable prices. Guarantee.
R911340640