AIR355MA10 Electric motor AIR 110 kW 585 rpm
sku: AIR355MA10
Reference price
0 UAH
brand: AIR
Power: 110 kW
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| brand | AIR |
| Series | AIR |
| sku | AIR355MA10 |
| Number of revolutions | 585 rpm |
| Power | 110 kW |
| cos ϕ | 0,78 |
| U | 220/380В |
| Number of phases | 3 |
| Rated current | 230 |
| efficiency | 93,2% |
| heigh_rotation | 355 |
| Number of poles | 10 |
| IP degree of protection | IPIP55 |
| Weight | 1800 |
This page contains information about
Electric motor AIR 110 kW 585 rpm ( AIR355MA10 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for AIR355MA10, series AIR from manufacturer AIR
.
Buy AIR355MA10
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
AIR355MA10 only high quality at affordable prices. Guarantee.
AIR355MA10