AIR280S6 Electric motor AIR 75 kW 985 rpm
sku: AIR280S6
Reference price
0 UAH
brand: AIR
Power: 75 kW
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| brand | AIR |
| Series | AIR |
| sku | AIR280S6 |
| Number of revolutions | 985 rpm |
| Power | 75 kW |
| cos ϕ | 0,83 |
| U | 220/380В |
| Number of phases | 3 |
| Rated current | 150 |
| efficiency | 93% |
| heigh_rotation | 280 |
| Number of poles | 6 |
| IP degree of protection | IPIP55 |
| Weight | 800 |
This page contains information about
Electric motor AIR 75 kW 985 rpm ( AIR280S6 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for AIR280S6, series AIR from manufacturer AIR
.
Buy AIR280S6
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
AIR280S6 only high quality at affordable prices. Guarantee.
AIR280S6