Calpeda3686 Pump for wells Calpeda MXSM 310CG
sku: Calpeda3686
Reference price
110 391 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 220 V
Pump type: Well pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda3686 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 220 V |
| Power | 1,5 kW |
| max_napor | 111 |
| Mass | 24,3 kg |
| Nipple diameter | 1 1/4 inch |
| Isolation class | F |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 35 °С |
| Height | 674 mm |
| Pump type | Well pumps |
This page contains information about
Pump for wells Calpeda MXSM 310CG ( Calpeda3686 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda3686, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda3686
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda3686 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda3686