ASD-A2-3021-L ASDA-A2 3KW series
sku: ASD-A2-3021-L
Є в наявності
13 045 UAH
Brand: Delta Electronics
Series: ASDA-A2
Power: 3.0 kW
servo_type: servodrive
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Delta Electronics |
| Series | ASDA-A2 |
| sku | ASD-A2-3021-L |
| Power | 3.0 kW |
| Current | 19.40 A |
| Number of phases/input voltage | 1-ф/220В V |
| DI | 8 |
| AI | 2 |
| DO | 5 |
| AO | 2 |
| Encoder resolution | 20 бит |
| Structure | RS-232, RS-485 |
| rezistor | Встроенный |
| Dimensions | 203+70х82х203 |
| Programming | ASDASoft |
| servomotor | ECMA-Е11830_S,(S=35mm),ECMA-F11830_S,(S=35mm) |
| revs | 2000/1500 |
| servo_type | servodrive |
Documentation. ASDA-A2 3KW series ( ASD-A2-3021-L )
Product Reviews
1
�
Володимир, власник майстерні ЧПУ
Нарешті поставили це серво на наш фрезер ЧПУ. Брав Delta ASDA-A2 на 3 кВт, живлення 220В, якраз підходить в майстерню. Роздільна здатність енкодера в 20 біт реально дає точність, верстат тепер набагато плавніше працює. З ASDASoft розібрався швидко, налаштування логічні. Комплектний сервомотор (ECMA-Е11830_S) теж норм, все чітко підключилось. До цього були проблеми з вібраціями на малих обертах, тепер такого нема. Добре, що є вбудований резистор, не треба було морочитися з зовнішнім. Загалом, апгрейд вдався. Відмінна річ для тих, хто робить точні деталі.
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
ASDA-A2 3KW series ( ASD-A2-3021-L )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ASD-A2-3021-L, series ASDA-A2 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy ASDA23021L
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ASD-A2-3021-L only high quality at affordable prices. Guarantee.
ASD-A2-3021-L