ASD-A2-3021-F ASDA-A2 3KW series
sku: ASD-A2-3021-F
Є в наявності
66 142 UAH
Brand: Delta Electronics
Series: ASDA-A2
Power: 3.0 kW
servo_type: servodrive
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Delta Electronics |
| Series | ASDA-A2 |
| sku | ASD-A2-3021-F |
| Power | 3.0 kW |
| Current | 19.40 A |
| Number of phases/input voltage | 1-ф/220В V |
| DI | 8 |
| AI | 2 |
| DO | 5 |
| AO | 2 |
| Encoder resolution | 20 бит |
| Structure | RS-232, RS-485, DMCNET |
| rezistor | Встроенный |
| Dimensions | 203+70х82х203 |
| Programming | ASDASoft |
| servomotor | ECMA-Е11830_S,(S=35mm),ECMA-F11830_S,(S=35mm) |
| revs | 2000/1500 |
| servo_type | servodrive |
Documentation. ASDA-A2 3KW series ( ASD-A2-3021-F )
Product Reviews
1
�
Олексій, ЧПУ-майстер
Взяв цей сервопривід Delta ASDA-A2 3 кВт для модернізації свого фрезера. До цього стояв старий привід, ну його. А тут 20-бітний енкодер, точність зовсім інша. Налаштовував сам через ASDASoft, там все зрозуміло. Верстат тепер зовсім по іншому працює, швидше і без ривків, як треба. Особливо порадував вбудований резистор, не треба було морочитись з підключенням. Однофазне живлення 220В для моєї майстерні якраз. Норм апарат)
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
ASDA-A2 3KW series ( ASD-A2-3021-F )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ASD-A2-3021-F, series ASDA-A2 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy ASDA23021F
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ASD-A2-3021-F only high quality at affordable prices. Guarantee.
ASD-A2-3021-F