ASD-A2-1B23-L ASDA-A2 series
sku: ASD-A2-1B23-L
Є в наявності
91 196 UAH
Brand: Delta Electronics
Series: ASDA-A2
Power: 11.0 kW
servo_type: servodrive
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Delta Electronics |
| Series | ASDA-A2 |
| sku | ASD-A2-1B23-L |
| Power | 11.0 kW |
| Current | 54.40 A |
| Number of phases/input voltage | 3-ф/220В V |
| DI | 8 |
| AI | 2 |
| DO | 5 |
| AO | 2 |
| Encoder resolution | 20 бит |
| Structure | RS-232, RS-485 |
| rezistor | Встроенный |
| Dimensions | 218х305х458 |
| Programming | ASDASoft |
| servomotor | {"ECMA-F1221В_3","(3"42mm)"} |
| revs | 1500 |
| servo_type | servodrive |
Documentation. ASDA-A2 series ( ASD-A2-1B23-L )
Product Reviews
1
�
Олексій В.
Взяв цей сервопривід Delta ASDA-A2 (11 кВт) для апгрейду ЧПУ-фрезера. Що я вам скажу, це бомба! Старий привід і поруч не стояв. Точність тепер просто неймовірна завдяки 20-бітному енкодеру, верстат прям літає. З ASDASoft розібрався швидко, налаштування пройшло без пригод. Дуже сподобалось, що гальмівний резистор вже вбудований, це економить купу часу і місця в шафі. Живлення 3 фази 220В, як раз підійшло. Delta, як завжди, порадувала співвідношенням ціна/якість. Вже не перше їхнє обладнання в цеху.
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
ASDA-A2 series ( ASD-A2-1B23-L )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ASD-A2-1B23-L, series ASDA-A2 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy ASDA21B23L
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ASD-A2-1B23-L only high quality at affordable prices. Guarantee.
ASD-A2-1B23-L