FR500A-4T-037G/045P Variable Frequency Drive FR500A 37.0kW 3-ф/380
sku: FR500A-4T-037G/045P
Series: FR500A
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 75 A
Series FR500A
sku FR500A-4T-037G/045P
Main Power 37 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 75 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 11.8 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 410 mm
Width 245 mm
Depth 200 mm
Quadratic control law U/f2 Available
Documentation. Variable Frequency Drive FR500A 37.0kW 3-ф/380 ( FR500A-4T-037G/045P )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR FR500A-4T-037G/045P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive FR500A 37.0kW 3-ф/380 ( FR500A-4T-037G/045P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR500A-4T-037G/045P, series FR500A from manufacturer Frecon . Buy FR500A4T037G/045P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR500A-4T-037G/045P only high quality at affordable prices. Guarantee. FR500A-4T-037G/045P