6SL3210-5BB22-2AV0 Variable Frequency Drive Sinamics V20 2.2kW 3-ф/220
sku: 6SL3210-5BB22-2AV0
brand: Siemens
Series: Sinamics V20
Supply input: 3x220 V
Сurrent: 11 A
brand Siemens
Series Sinamics V20
sku 6SL3210-5BB22-2AV0
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 11 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 182 mm
Width 184 mm
Depth 169 mm
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive Sinamics V20 2.2kW 3-ф/220 ( 6SL3210-5BB22-2AV0 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR 6SL3210-5BB22-2AV0 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Sinamics V20 2.2kW 3-ф/220 ( 6SL3210-5BB22-2AV0 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for 6SL3210-5BB22-2AV0, series Sinamics V20 from manufacturer Siemens . Buy 6SL32105BB222AV0 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy 6SL3210-5BB22-2AV0 only high quality at affordable prices. Guarantee. 6SL3210-5BB22-2AV0