VFD055F43B Variable Frequency Drive VFD-F 5.5kW 3-ф/380
sku: VFD055F43B
Клікніть для збільшення
Delta Electronics
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Delta Electronics
Series: VFD-F
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 13 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Delta Electronics
Series VFD-F
sku VFD055F43B
Main Power 5.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 13 A
Maximum output frequency 120 Hz
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 323 mm
Width 200 mm
Depth 183 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder No
Linear U/f control law Available
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VFD055F43B GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2GD10FR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive VFD-F 5.5kW 3-ф/380 ( VFD055F43B ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD055F43B, series VFD-F from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD055F43B and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD055F43B only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD055F43B