VHT-10K-25-H 10kW 25A Hybrid Solar Inverter
Є в наявності
sku: VHT-10K-25-H
Є в наявності
158 598 UAH
Brand: Veichi
Series: VH
Power supply: 3x380
Power: 10.0 kW
Battery Voltage: 750 V
Max Charge Current: 25 A
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Veichi |
| Series | VH |
| SKU | VHT-10K-25-H |
| Type | hybrid_inverter |
| Power | 10.0 kW |
| Power supply | 3x380 |
| Battery Voltage | 750 V |
| Battery Voltage Range | 135-750 V |
| Max Charge Current | 25 A |
| Charger Type | MPPT |
| Nominal DC Voltage | 620 V |
| Max DC Voltage | 1000 V |
| MPPT Voltage Range | 200-950 V |
| Output Voltage Range | 3L/N/PE;220/380V;230/400V;240/415V V |
| Efficiency | 98.1 % |
| Dimensions | 534x418x210 mm |
| Weight | 26.0 kg |
| AC Startup Voltage | 135 V |
| AC Input Voltage Range | 220/380V;230/400V;240/415V V |
| Frequency Range | 50/60 Hz |
Documents by language
Ukrainian / English / Russian
Chastotnik.ua
Practical setup guides
Chastotnik.ua materials for wiring and setup. These are not official manufacturer documents.
Guide
Pump operation from a generator or inverter - VEICHI AC310 AC10 AC01 VFD setup for pressure switch operation - instructions
Go to
Guide
VEICHI Frequency Converter Setup for Fan Operation
Go to
Guide
Compressor Modernization - VEICHI AC310 AC10 AC01 Frequency Inverter Settings for Operation with Compressor from Grid and Generator
Go to
Guide
Automatic Restart After Power Recovery for VEICHI Series AC10, AC310, AC01
Go to
Guide
Automatic Restart of Veichi AC310 Frequency Converter After Power Failure
Go to
Guide
Setting up VIECHI frequency converters to work with a sensor. Instructions
Go to
Product Reviews
1
�
Олег К.
Давно хотів нормальну сонячну станцію для дому, бо ці відключення вже дістали. Вибрав Veichi VHT-10K-25-H, бо знайомі радили і по характеристиках підійшов – 10кВт для нашого будинку з головою вистачає. Гібридник трифазний, це важливо було. Тепер світло є завжди, навіть коли у сусідів немає. Монтували швидко, інвертор невеликий, але міцний на вигляд, IP65, стоїть на вулиці і йому все одно. ККД 98.1% теж порадував, значить енергія не йде кудись в нікуди. Все працює як швейцарський годинник. З акумом взагалі забув про блекаути.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR VHT-10K-25-H GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | Veichi | Veichi | Veichi | Veichi | Veichi |
| Series | SI | SI | VH | VH | VH |
| Power supply | 1x220 | 1x220 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Power, kW | 10.2 | 8.2 | 3.6 | 3.0 | 5.0 |
| Battery Voltage, V | 48 | 48 | 450 | 450 | 450 |
| Max Charge Current, A | 140 | 140 | 30 | 30 | 30 |
This page contains information about
10kW 25A Hybrid Solar Inverter ( VHT-10K-25-H )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for VHT-10K-25-H, series VH from manufacturer Veichi
.
Buy VHT10K25H
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
VHT-10K-25-H only high quality at affordable prices. Guarantee.
VHT-10K-25-H