FR500A-4T-045G/055P Variable Frequency Drive FR500A 45.0kW 3-ф/380
sku: FR500A-4T-045G/055P
Series: FR500A
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 91 A
Series FR500A
sku FR500A-4T-045G/055P
Main Power 45 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 91 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 15 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 470 mm
Width 275 mm
Depth 215 mm
Quadratic control law U/f2 Available
Documentation. Variable Frequency Drive FR500A 45.0kW 3-ф/380 ( FR500A-4T-045G/055P )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR FR500A-4T-045G/055P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive FR500A 45.0kW 3-ф/380 ( FR500A-4T-045G/055P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR500A-4T-045G/055P, series FR500A from manufacturer Frecon . Buy FR500A4T045G/055P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR500A-4T-045G/055P only high quality at affordable prices. Guarantee. FR500A-4T-045G/055P