ATV71WD75N4 Variable Frequency Drive Altivar 71 75.0kW 3-ф/380
sku: ATV71WD75N4
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 71
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 160 A
IP protection level: 54
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Schneider Electric |
| Series | Altivar 71 |
| sku | ATV71WD75N4 |
| Main Power | 75.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 160-200 % |
| Сurrent | 160 A |
| Maximum output frequency | 500 Hz |
| IP protection level | IP54 |
| EMC filter | Available |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | VW3A3501 |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Vector control mode with encoder | Option |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Inbuilt panel | VW3A1101 |
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 71 75.0kW 3-ф/380 ( ATV71WD75N4 )
SIMILAR ATV71WD75N4 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Veichi |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | AC10 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive Altivar 71 75.0kW 3-ф/380 ( ATV71WD75N4 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ATV71WD75N4, series Altivar 71 from manufacturer Schneider Electric
.
Buy ATV71WD75N4
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ATV71WD75N4 only high quality at affordable prices. Guarantee.
ATV71WD75N4