ACS550-01-031A-4-B055 Variable Frequency Drive ACS550 15.0kW 3-ф/380
sku: ACS550-01-031A-4-B055
Series: ACS550
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 31 A
IP protection level: IP
Series ACS550
sku ACS550-01-031A-4-B055
Main Power 15 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 31 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 629 mm
Width 257 mm
Depth 254 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive ACS550 15.0kW 3-ф/380 ( ACS550-01-031A-4-B055 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR ACS550-01-031A-4-B055 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive ACS550 15.0kW 3-ф/380 ( ACS550-01-031A-4-B055 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ACS550-01-031A-4-B055, series ACS550 from manufacturer ABB . Buy ACS55001031A4B055 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ACS550-01-031A-4-B055 only high quality at affordable prices. Guarantee. ACS550-01-031A-4-B055