VFD004M11A Variable Frequency Drive VFD-M 0.4kW 1-ф/110
sku: VFD004M11A
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Delta Electronics
Series: VFD-M
Supply input: 1-ф/110 V
Сurrent: 2.5 A
IP protection level:
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Delta Electronics |
| Series | VFD-M |
| sku | VFD004M11A |
| Main Power | 0.4 kW |
| Supply input | 1-ф/110 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 2.5 A |
| EMC filter | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive VFD-M 0.4kW 1-ф/110 ( VFD004M11A )
SIMILAR VFD004M11A GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | INVT | Schneider Electric | Veichi | Veichi | ABB |
| Series | GD27 | Altivar 320 | AC01 | AC01 | ACS150 |
| Supply input, V | 1x220 | 3x380 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 2.5 | 1.5 | 3 | 3 | 2.4 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive VFD-M 0.4kW 1-ф/110 ( VFD004M11A )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for VFD004M11A, series VFD-M from manufacturer Delta Electronics
.
Buy VFD004M11A
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
VFD004M11A only high quality at affordable prices. Guarantee.
VFD004M11A