AIR355MВ8 Electric motor AIR 200 kW 745 rpm
sku: AIR355MВ8
Reference price
0 UAH
brand: AIR
Power: 200 kW
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| brand | AIR |
| Series | AIR |
| sku | AIR355MВ8 |
| Number of revolutions | 745 rpm |
| Power | 200 kW |
| cos ϕ | 0,83 |
| U | 220/380В |
| Number of phases | 3 |
| Rated current | 386 |
| efficiency | 94,7% |
| heigh_rotation | 355 |
| Number of poles | 8 |
| IP degree of protection | IPIP55 |
| Weight | 1890 |
This page contains information about
Electric motor AIR 200 kW 745 rpm ( AIR355MВ8 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for AIR355MВ8, series AIR from manufacturer AIR
.
Buy AIR355MВ8
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
AIR355MВ8 only high quality at affordable prices. Guarantee.
AIR355MВ8