AIR112МВ8 Electric motor AIR 3 kW 700 rpm
sku: AIR112МВ8
Reference price
0 UAH
brand: AIR
Power: 3 kW
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| brand | AIR |
| Series | AIR |
| sku | AIR112МВ8 |
| Number of revolutions | 700 rpm |
| Power | 3 kW |
| cos ϕ | 0,71 |
| U | 220/380В |
| Number of phases | 3 |
| Rated current | 8,6 |
| efficiency | 76,9% |
| heigh_rotation | 112 |
| Number of poles | 8 |
| IP degree of protection | IPIP55 |
| Weight | 53 |
This page contains information about
Electric motor AIR 3 kW 700 rpm ( AIR112МВ8 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for AIR112МВ8, series AIR from manufacturer AIR
.
Buy AIR112МВ8
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
AIR112МВ8 only high quality at affordable prices. Guarantee.
AIR112МВ8