Sprut4572 Drainage pump SPRUT MZS 600
sku: Sprut4572
Reference price
18 631 UAH
Manufacturer: Sprut
Voltage: 220 V
Pump type: Drainage pump
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Sprut4572 |
| Series | Sprut |
| Manufacturer | Sprut |
| Voltage | 220 V |
| Power | 0,35 kW |
| max_napor | 7,8 |
| Mass | 14,5 kg |
| Nipple diameter | 1 1/2 inch |
| Maximum temperature of the pumped liquid | + 35 °С |
| Height | 325 mm |
| Width | 122 mm |
| Pump type | Drainage pump |
This page contains information about
Drainage pump SPRUT MZS 600 ( Sprut4572 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Sprut4572, series Sprut from manufacturer Sprut
.
Buy Sprut4572
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Sprut4572 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Sprut4572