Sprut4368 Surface pump Sprut RSD-36
sku: Sprut4368
Reference price
21 262 UAH
Manufacturer: Sprut
Voltage: 220 V
Pump type: Well pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Sprut4368 |
| Series | Sprut |
| Manufacturer | Sprut |
| Voltage | 220 V |
| Power | 0,6 kW |
| max_napor | 36 |
| Mass | 11,5 kg |
| Nipple diameter | 1 inch |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 40 °С |
| Maximum ambient temperature | 40 °С |
| Height | 460 mm |
| Width | 340 mm |
| Depth | 470 mm |
| Pump type | Well pumps |
This page contains information about
Surface pump Sprut RSD-36 ( Sprut4368 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Sprut4368, series Sprut from manufacturer Sprut
.
Buy Sprut4368
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Sprut4368 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Sprut4368