Sprut4356 SPRUT AUMRS-H5/E4 (A) (UA) pumping station
sku: Sprut4356
Reference price
28 006 UAH
Manufacturer: Sprut
Voltage: 220 V
Pump type: Pump station
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Sprut4356 |
| Series | Sprut |
| Manufacturer | Sprut |
| Voltage | 220 V |
| Power | 1,6 kW |
| max_napor | 58 |
| Mass | 20 kg |
| Nipple diameter | 1 1/4 inch |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 40 °С |
| Maximum ambient temperature | 40 °С |
| Height | 420 mm |
| Width | 450 mm |
| Depth | 235 mm |
| Pump type | Pump station |
This page contains information about
SPRUT AUMRS-H5/E4 (A) (UA) pumping station ( Sprut4356 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Sprut4356, series Sprut from manufacturer Sprut
.
Buy Sprut4356
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Sprut4356 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Sprut4356