Sprut3498 Borehole pump SPRUT 6SP17-16
sku: Sprut3498
Reference price
0 UAH
Manufacturer: Sprut
Voltage: 380 V
Pump type: Borehole pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Sprut3498 |
| Series | Sprut |
| Manufacturer | Sprut |
| Voltage | 380 V |
| Power | 9,2 kW |
| max_napor | 169 |
| Mass | 76 kg |
| Nipple diameter | 3 inch |
| Isolation class | F |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 50 °С |
| Height | 1706 mm |
| Pump type | Borehole pumps |
This page contains information about
Borehole pump SPRUT 6SP17-16 ( Sprut3498 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Sprut3498, series Sprut from manufacturer Sprut
.
Buy Sprut3498
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Sprut3498 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Sprut3498