Sprut178 Circulation pump SPRUT GPD 12.5-8-600 DN40
sku: Sprut178
Reference price
0 UAH
Manufacturer: Sprut
Voltage: 220 V
Pump type: Circulation pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Sprut178 |
| Series | Sprut |
| Manufacturer | Sprut |
| Voltage | 220 V |
| Power | 1 kW |
| max_napor | 9,5 |
| Mass | 16,5 kg |
| Nipple diameter | 1 1/2 inch |
| Productivity | 28 cubic meters/hour |
| max_davlenie | 10 |
| Isolation class | H |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 110 °С |
| Maximum ambient temperature | 40 °С |
| Height | 250 mm |
| Width | 234 mm |
| Depth | 297 mm |
| Pump type | Circulation pumps |
This page contains information about
Circulation pump SPRUT GPD 12.5-8-600 DN40 ( Sprut178 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Sprut178, series Sprut from manufacturer Sprut
.
Buy Sprut178
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Sprut178 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Sprut178