PEDROLLO2977 Borehole pump Pedrollo 4SR2m/20 - PD
sku: PEDROLLO2977
Reference price
51 370 UAH
Manufacturer: PEDROLLO
Voltage: 220 V
Pump type: Borehole pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | PEDROLLO2977 |
| Series | PEDROLLO |
| Manufacturer | PEDROLLO |
| Voltage | 220 V |
| Power | 1,1 kW |
| max_napor | 135 |
| Mass | 18,3 kg |
| Nipple diameter | 1 1/4 inch |
| Isolation class | V |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 35 °С |
| Height | 988 mm |
| Pump type | Borehole pumps |
This page contains information about
Borehole pump Pedrollo 4SR2m/20 - PD ( PEDROLLO2977 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for PEDROLLO2977, series PEDROLLO from manufacturer PEDROLLO
.
Buy PEDROLLO2977
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
PEDROLLO2977 only high quality at affordable prices. Guarantee.
PEDROLLO2977