PEDROLLO2962 Borehole pump Pedrollo 4SR4m/9 - PD
sku: PEDROLLO2962
Reference price
42 809 UAH
Manufacturer: PEDROLLO
Voltage: 220 V
Pump type: Borehole pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | PEDROLLO2962 |
| Series | PEDROLLO |
| Manufacturer | PEDROLLO |
| Voltage | 220 V |
| Power | 0,75 kW |
| max_napor | 60 |
| Mass | 13,7 kg |
| Nipple diameter | 1 1/4 inch |
| Isolation class | V |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 35 °С |
| Height | 712 mm |
| Pump type | Borehole pumps |
This page contains information about
Borehole pump Pedrollo 4SR4m/9 - PD ( PEDROLLO2962 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for PEDROLLO2962, series PEDROLLO from manufacturer PEDROLLO
.
Buy PEDROLLO2962
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
PEDROLLO2962 only high quality at affordable prices. Guarantee.
PEDROLLO2962