MCD5-0927C-T5-G4X-00-CV1 MCD5-0927C-T5-G4X-00-CV1 Soft start 500kW U1=200-440V U2=24V
Є в наявності
sku: MCD5-0927C-T5-G4X-00-CV1
Series: MCD500
current: 927 A
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Danfoss
Series MCD500
sku MCD5-0927C-T5-G4X-00-CV1
current 927 A
Documentation. MCD5-0927C-T5-G4X-00-CV1 Soft start 500kW U1=200-440V U2=24V ( MCD5-0927C-T5-G4X-00-CV1 )
Product Reviews
2
Петро М.
Олексій Власенко
Поставили цей софтстартер Danfoss MCD500 на потужний компресор 500кВт. Вибирав по току - 927 А, це вже серйозний апарат. Запуск двигуна тепер дуже плавний, без ривків, як має бути. Зникає ударне навантаження на механіку і, головне, на мережу. З такими параметрами Danfoss себе повністю виправдовує, надійна річ для промисловості.
SIMILAR MCD5-0927C-T5-G4X-00-CV1 GOODS
Characteristics
brandDanfossDanfossDanfoss
SeriesMCD500MCD500MCD500
current, A927927927
This page contains information about MCD5-0927C-T5-G4X-00-CV1 Soft start 500kW U1=200-440V U2=24V ( MCD5-0927C-T5-G4X-00-CV1 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MCD5-0927C-T5-G4X-00-CV1, series MCD500 from manufacturer Danfoss . Buy MCD50927CT5G4X00CV1 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MCD5-0927C-T5-G4X-00-CV1 only high quality at affordable prices. Guarantee. MCD5-0927C-T5-G4X-00-CV1