MCD5-0595C-T5-G4X-00-CV2 MCD5-0595C-T5-G4X-00-CV2 Soft start 300kW U1=200-440V U2=110-440V
Є в наявності
sku: MCD5-0595C-T5-G4X-00-CV2
Series: MCD500
current: 595 A
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Danfoss
Series MCD500
sku MCD5-0595C-T5-G4X-00-CV2
current 595 A
Documentation. MCD5-0595C-T5-G4X-00-CV2 Soft start 300kW U1=200-440V U2=110-440V ( MCD5-0595C-T5-G4X-00-CV2 )
Product Reviews
1
Олег, інженер з обслуговування
взяли цей софтстартер Danfoss MCD500 для нашого насоса на 300кВт. раніше були проблеми з пусковими струмами, часто вибивало. тепер пуск двигуна дуже м'який, без ударів по механіці та сітці. працює стабільно, а струм в 595А тримає без проблем. для таких потужних установок це те, що треба.
SIMILAR MCD5-0595C-T5-G4X-00-CV2 GOODS
SeriesMCD500MCD500MCD500
current, A595595595
This page contains information about MCD5-0595C-T5-G4X-00-CV2 Soft start 300kW U1=200-440V U2=110-440V ( MCD5-0595C-T5-G4X-00-CV2 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MCD5-0595C-T5-G4X-00-CV2, series MCD500 from manufacturer Danfoss . Buy MCD50595CT5G4X00CV2 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MCD5-0595C-T5-G4X-00-CV2 only high quality at affordable prices. Guarantee. MCD5-0595C-T5-G4X-00-CV2