MCD5-0245C-T7-G3X-00-CV2 MCD5-0245C-T7-G3X-00-CV2 Soft start 132kW U1=380-690V U2=110-440V
Є в наявності
sku: MCD5-0245C-T7-G3X-00-CV2
Series: MCD500
current: 245 A
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Danfoss
Series MCD500
sku MCD5-0245C-T7-G3X-00-CV2
current 245 A
Documentation. MCD5-0245C-T7-G3X-00-CV2 Soft start 132kW U1=380-690V U2=110-440V ( MCD5-0245C-T7-G3X-00-CV2 )
Product Reviews
2
Василь Петренко
Олег Ковальчук
Наш Danfoss MCD500 на 132кВт, що взяли тут, поставили на потужний компресор. До цього був прямий пуск, що давав страшні просадки в мережі. Цей софтстартер справляється чудово, пуск дуже плавний, без ривків. По току 245А, під наші 380В підійшов ідеально. Сам пристрій виглядає надійно, це ж Danfoss, вони вміють робити. Налаштували відносно швидко. Тепер система працює стабільно, двигуну теж легше.
SIMILAR MCD5-0245C-T7-G3X-00-CV2 GOODS
SeriesMCD500MCD500MCD500
current, A245245245
This page contains information about MCD5-0245C-T7-G3X-00-CV2 Soft start 132kW U1=380-690V U2=110-440V ( MCD5-0245C-T7-G3X-00-CV2 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MCD5-0245C-T7-G3X-00-CV2, series MCD500 from manufacturer Danfoss . Buy MCD50245CT7G3X00CV2 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MCD5-0245C-T7-G3X-00-CV2 only high quality at affordable prices. Guarantee. MCD5-0245C-T7-G3X-00-CV2