MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV2 MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV2 Soft start 30kW U1=380-690V U2=110-440V
Є в наявності
sku: MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV2
Series: MCD500
current: 68 A
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Danfoss
Series MCD500
sku MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV2
current 68 A
Documentation. MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV2 Soft start 30kW U1=380-690V U2=110-440V ( MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV2 )
Product Reviews
1
Олег К.
Встановили цей софтстартер Danfoss MCD500 на насос 30 кВт, який працює від 380В. До цього були конкретні проблеми з пусковими навантаженнями і, як наслідок, гідроудари в системі водопостачання. Після встановлення, пуск став дуже плавним, ніяких ривків, все тихенько. Струм 68А для такого движка якраз, що треба. Серія MCD500 підтверджує свою репутацію промислового обладнання. Задоволений результатом)
SIMILAR MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV2 GOODS
SeriesMCD500MCD500MCD500
current, A686868
This page contains information about MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV2 Soft start 30kW U1=380-690V U2=110-440V ( MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV2 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV2, series MCD500 from manufacturer Danfoss . Buy MCD50068BT7G1X20CV2 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV2 only high quality at affordable prices. Guarantee. MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV2