MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV1 MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV1 Soft start 30kW U1=380-690V U2=24V
Є в наявності
sku: MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV1
Series: MCD500
current: 68 A
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Danfoss
Series MCD500
sku MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV1
current 68 A
Documentation. MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV1 Soft start 30kW U1=380-690V U2=24V ( MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV1 )
Product Reviews
1
Ігор С.
Коли міняли старий пускач на 30кВт моторі на насосній, вирішили спробувати Danfoss MCD500. Старі пуски були з ударами по мережі, а гідроудари в системі вже дістали. Цей софтстартер на 68А свою роботу робить норм. Пуск тепер м'який, без ривків, і мережа не просідає. Поставили, налаштували швидко, і все запрацювало як треба. Надійна штука, видно, що не Китай
SIMILAR MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV1 GOODS
SeriesMCD500MCD500MCD500
current, A686868
This page contains information about MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV1 Soft start 30kW U1=380-690V U2=24V ( MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV1 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV1, series MCD500 from manufacturer Danfoss . Buy MCD50068BT7G1X20CV1 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV1 only high quality at affordable prices. Guarantee. MCD5-0068B-T7-G1X-20-CV1