MCD202-018-T4-CV3 MCD202-018-T4-CV3 Soft start 018kW U1=200-440V U2=110-440V
Є в наявності
sku: MCD202-018-T4-CV3
Series: MCD200
current: 42 A
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Danfoss
Series MCD200
sku MCD202-018-T4-CV3
current 42 A
Documentation. MCD202-018-T4-CV3 Soft start 018kW U1=200-440V U2=110-440V ( MCD202-018-T4-CV3 )
Product Reviews
2
Олександр П.
Ігор С.
Взяли цей Danfoss MCD202 для насосної станції на 18кВт. Серія MCD200, як завжди, порадувала компактністю, місця в шафі не зайняв багато. Пуск тепер такий плавний, що гідроударів нема взагалі, двигун запускається дуже м'яко. При 42А струму стартер справляється без питань. Працює стабільно, мережа тепер не так просідає при пуску. Датчики показують, що все норм.
SIMILAR MCD202-018-T4-CV3 GOODS
Characteristics
brandDanfossDanfossDanfossDanfossDanfoss
SeriesMCD200MCD200MCD200MCD200MCD200
current, A4242424242
This page contains information about MCD202-018-T4-CV3 Soft start 018kW U1=200-440V U2=110-440V ( MCD202-018-T4-CV3 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MCD202-018-T4-CV3, series MCD200 from manufacturer Danfoss . Buy MCD202018T4CV3 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MCD202-018-T4-CV3 only high quality at affordable prices. Guarantee. MCD202-018-T4-CV3