Calpeda4733 Drainage-fecal pump Calpeda GMC 40-80c
sku: Calpeda4733
Reference price
0 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 380 V
Pump type: Drainage and fecal pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda4733 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 380 V |
| Power | 13,8 kW |
| max_napor | 53 |
| Mass | 190 kg |
| Nipple diameter | 3 inch |
| Maximum temperature of the pumped liquid | +40 °С |
| Height | 890 mm |
| Pump type | Drainage and fecal pumps |
This page contains information about
Drainage-fecal pump Calpeda GMC 40-80c ( Calpeda4733 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda4733, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda4733
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda4733 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda4733