Calpeda4474 Drainage pump Calpeda Val 65/1000e
sku: Calpeda4474
Reference price
184 368 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 220/380 V
Pump type: Drainage pump
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda4474 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 220/380 V |
| Power | 1,5 kW |
| max_napor | 7,1 |
| Mass | 40 kg |
| Nipple diameter | 2 1/2 inch |
| Isolation class | F |
| Maximum temperature of the pumped liquid | + 40 °С |
| Height | 1245 mm |
| Width | 283 mm |
| Pump type | Drainage pump |
This page contains information about
Drainage pump Calpeda Val 65/1000e ( Calpeda4474 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda4474, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda4474
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda4474 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda4474