Calpeda4381 Drainage pump Calpeda GQRM 10-10
sku: Calpeda4381
Reference price
44 228 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 220 V
Pump type: Drainage pump
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda4381 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 220 V |
| Power | 0,45 kW |
| max_napor | 10 |
| Mass | 15 kg |
| Nipple diameter | 1 1/2 inch |
| Isolation class | F |
| Maximum temperature of the pumped liquid | + 35 °С |
| Height | 390 mm |
| Width | 247 mm |
| Pump type | Drainage pump |
This page contains information about
Drainage pump Calpeda GQRM 10-10 ( Calpeda4381 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda4381, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda4381
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda4381 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda4381