Calpeda4089 Calpeda Getto-Mat 1/1 NGM 4/A/20 pumping station
sku: Calpeda4089
Reference price
64 711 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 220 V
Pump type: Pump station
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda4089 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 220 V |
| Power | 0,75 kW |
| max_napor | 42,5 |
| Mass | 29,7 kg |
| Nipple diameter | 1 inch |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 35 °С |
| Maximum ambient temperature | 40 °С |
| Height | 548 mm |
| Width | 255 mm |
| Depth | 530 mm |
| Pump type | Pump station |
This page contains information about
Calpeda Getto-Mat 1/1 NGM 4/A/20 pumping station ( Calpeda4089 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda4089, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda4089
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda4089 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda4089