Calpeda4071 Pumping station Calpeda Centri-Mat NMDM 20/110A/A/24
sku: Calpeda4071
Reference price
58 380 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 220 V
Pump type: Pump station
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda4071 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 220 V |
| Power | 0,75 kW |
| max_napor | 42 |
| Mass | 23,4 kg |
| Nipple diameter | 1 inch |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 35 °С |
| Maximum ambient temperature | 45 °С |
| Height | 635 mm |
| Width | 360 mm |
| Depth | 430 mm |
| Pump type | Pump station |
This page contains information about
Pumping station Calpeda Centri-Mat NMDM 20/110A/A/24 ( Calpeda4071 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda4071, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda4071
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda4071 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda4071