Calpeda3725 Pumping station Calpeda Centri-Mat MXAM 203/24
sku: Calpeda3725
Reference price
56 395 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 220 V
Pump type: Pump station
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda3725 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 220 V |
| Power | 0,45 kW |
| max_napor | 32 |
| Mass | 13 kg |
| Nipple diameter | 1 inch |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 35 °С |
| Maximum ambient temperature | 45 °С |
| Height | 583 mm |
| Width | 360 mm |
| Depth | 427 mm |
| Pump type | Pump station |
This page contains information about
Pumping station Calpeda Centri-Mat MXAM 203/24 ( Calpeda3725 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda3725, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda3725
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda3725 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda3725