Calpeda3707 Calpeda Centri-Mat NMM 2/B/A/24 pumping station
sku: Calpeda3707
Reference price
50 868 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 220 V
Pump type: Pump station
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda3707 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 220 V |
| Power | 0,55 kW |
| max_napor | 26,8 |
| Mass | 21,4 kg |
| Nipple diameter | 1 inch |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 35 °С |
| Maximum ambient temperature | 40 °С |
| Height | 650 mm |
| Width | 360 mm |
| Depth | 440 mm |
| Pump type | Pump station |
This page contains information about
Calpeda Centri-Mat NMM 2/B/A/24 pumping station ( Calpeda3707 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda3707, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda3707
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda3707 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda3707