Calpeda3438 Borehole pump Calpeda 8SDX 97/22
sku: Calpeda3438
Reference price
0 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 380 V
Pump type: Borehole pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda3438 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 380 V |
| Power | 110 kW |
| max_napor | 484 |
| Mass | 131 kg |
| Nipple diameter | 5 inch |
| Isolation class | F |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 25 °С |
| Height | 3169 mm |
| Pump type | Borehole pumps |
This page contains information about
Borehole pump Calpeda 8SDX 97/22 ( Calpeda3438 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda3438, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda3438
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda3438 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda3438