Calpeda3411 Borehole pump Calpeda 8SDXL 78/14
sku: Calpeda3411
Reference price
0 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 380 V
Pump type: Borehole pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Calpeda3411 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 380 V |
| Power | 51 kW |
| max_napor | 289 |
| Mass | 92 kg |
| Nipple diameter | 5 inch |
| Isolation class | F |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 25 °С |
| Height | 2161 mm |
| Pump type | Borehole pumps |
This page contains information about
Borehole pump Calpeda 8SDXL 78/14 ( Calpeda3411 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda3411, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda3411
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda3411 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda3411