ACS355-03E-31A0-2 Variable Frequency Drive ACS355 7.5kW 3-ф/220
sku: ACS355-03E-31A0-2
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: ABB
Series: ACS355
Supply input: 3x220 V
Сurrent: 24.4 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | ABB |
| Series | ACS355 |
| sku | ACS355-03E-31A0-2 |
| Main Power | 7.5 kW |
| Supply input | 3x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 24.4 A |
| Maximum output frequency | 600 Hz |
| Product weight | 4.4 kg |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Height | 244 mm |
| Width | 260 mm |
| Depth | 195 mm |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive ACS355 7.5kW 3-ф/220 ( ACS355-03E-31A0-2 )
SIMILAR ACS355-03E-31A0-2 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-E | GD27 | FR-D | Altivar 320 Solar |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x220 |
| Сurrent, A | 15.5 | 18 | 17 | 16 | 13 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive ACS355 7.5kW 3-ф/220 ( ACS355-03E-31A0-2 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ACS355-03E-31A0-2, series ACS355 from manufacturer ABB
.
Buy ACS35503E31A02
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ACS355-03E-31A0-2 only high quality at affordable prices. Guarantee.
ACS355-03E-31A0-2