PEDROLLO4286 Pedrollo HF JDWM 2/30 pumping station
sku: PEDROLLO4286
Reference price
0 UAH
Manufacturer: PEDROLLO
Voltage: 220 V
Pump type: Pump station
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | PEDROLLO4286 |
| Series | PEDROLLO |
| Manufacturer | PEDROLLO |
| Voltage | 220 V |
| Power | 1,1 kW |
| max_napor | 81 |
| Mass | 24,6 kg |
| Nipple diameter | 1 inch |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 40 °С |
| Maximum ambient temperature | 40 °С |
| Height | 655 mm |
| Width | 700 mm |
| Depth | 360 mm |
| Pump type | Pump station |
This page contains information about
Pedrollo HF JDWM 2/30 pumping station ( PEDROLLO4286 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for PEDROLLO4286, series PEDROLLO from manufacturer PEDROLLO
.
Buy PEDROLLO4286
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
PEDROLLO4286 only high quality at affordable prices. Guarantee.
PEDROLLO4286